e-mail: goplania1921@onet.pl

Aktualności

Goplania przegrywa w Mogilnie!

• autor: admin, 2011-06-04 19:13

Porażką Goplanii 1:3 zakończył się mecz biało-niebieskich w Mogilnie z tamtejszą Pogonią. Bramkę dla Goplanii strzelił w 90 minucie spotkania Adam Bujak. Więcej w rozwinięciu newsa.

Goplania od początku spotkania grała niemrawo. W 3 minucie fatalny błąd popełnił obrońca Goplanii, lecz zawodnik Pogoni nie zdołał pokonać Marcina Szyperskiego. W 9 minucie Jacek Wojciechowski wykorzystał niezdecydowanie Szyperskiego i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W 13 minucie kolejna akcja Pogoni i Tomasz Gorgoń strzałem głową strzela drugą bramkę dla Pogoni. Po stracie Goplania nadal się broniła, lecz strzały odpowiednio Duszyńskiego, Czaplewskiego i Przybysza nie trafiły do bramki Goplanii. Goplania była w stanie w pierwszej połowie wyprowadzić dwie sensowne akcje. W 27 minucie Adam Bujak nie wykorzystał wybornej sytuacji, a  w 29 minucie strzał Jakuba Bolewickiego minimalnie minął bramkę Pogoni. Do przerwy mimo miażdżącej przewagi gospodarzy utrzymał się wynik 2:0.

Po wznowieniu gry Pogoń nadal atakowała, lecz brakowało skuteczności wśród gospodarzy. Wyborne sytuacje dla Pogoni zmarnowali Maciejewski, Kempski, Mrówczyński oraz Adamski. W 75 minucie nic już nie uchroniło Goplanii od straty trzeciej bramki. Bartłomiej Czaplewski wykorzystał celne podanie Bembenka i podwyższył prowadzenie Pogoni. Goplania w 91 minucie zdołała strzelić honorową bramkę. W dobrej sytuacji do strzelenia bramki szans bramkarzowi nie dał Adam Bujak i strzelił swoją siódmą bramkę w tym sezonie. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem beniaminka z Mogilna 3:1.

Goplania po porażce z Pogonią spadła na przedostatnie miejsce w tabeli IV ligi. W następnej kolejce Goplania podejmować będzie na własnym boisku Krajnę Sępólno Krajeńskie i musi ten mecz wygrać by jeszcze się liczyć w walce o utrzymanie w IV lidze.

Pogoń Mogilno - Goplania Inowrocław 3:1 (2:0)

Bramki:
1:0 - Jacek Wojciechowski 9'
2:0 - Tomasz Gorgoń 14'
3:0 - Bartłomiej Czaplewski 75'
3:1 - Adam Bujak 90+1'

Skład Goplanii: Marcin Szyperski - Mariusz Łęga, Mikołaj Niewiadomski, Adam Tyjas, Bartosz Goczkowski - Artur Zaborowski (Łukasz Paczkowski 64'), Kamil Szefler, Łukasz Kempski, Jakub Bolewicki - Adam Bujak, Mateusz Kowalski (Bartłomiej Jędrzejczak 67')

Żółte kartki: M. Maciejewski (Pogoń), M. Kowalski, Tyjas, Bujak, Niewiadomski (Goplania).

Pozostałe wyniki 28 kolejki IV ligi:

Zdrój Ciechocinek - Start Radziejów 3:3 (2:1)
Bramki: Szymon Makowski (15), Paweł Sobczak (40. karny), Mateusz Makowski (50) oraz Maciej Lewandowski - 2 (23, 75), Marek Ignasiak (70). Sędziował: Jacek Rogowski (Toruń). Widzów - 150. Żółte kartki: Modrzejewski, Krzyżanowski, Mordziński, Matuszak (Z), Roszak, Lewandowski (S); czerwona - Dybowski (85. S).

KS Chełminianka - Unia Gniewkowo 2:0 (0:0)
Bramki: Piotr Gross (77), Wojciech Ernest (78). Sędziował: Marcin Wołowski (Toruń). Widzów - 250. Żółte kartki: Kwella (C), S. Tomaszewski, Piechocki, Tomczyk (U).

Cuiavia Inowrocław - Krajna Sępólno Krajeńskie 3:0 (0:0)
Bramki: Michał Skonieczny (50), Sławomir Roszak (70), Kornel Semenowicz (87). Sędziował: Jacek Siwa (Mogilno). Widzów - 150.

Noteć Łabiszyn - Grom Osie 2:5 (1:1)
Bramki: Tomasz Kośmider (18), Piotr Mucha (80) oraz Adam Kolmajer - 3 (25, 60, 82), Łukasz Krężel (55), Tomasz Betka (75). Sędziował: Dariusz Ignatowski (Bydgoszcz). Widzów - 150. Żółte kartki: K. Skonieczka, Bizoń, Mucha (N), Orłowski, Glazik (G).

LTP Lubanie - Legia Chełmża 3:1 (1:1)
Bramki: Kamil Stefaniak (5), Rafał Lisota (48), Mateusz Piekarski (90+1) oraz Dariusz Preis (25). Sędziował: Aleksander Nowicki (Solec Kujawski). Widzów - 150. Żółte kartki: Lisota, P. Olszewski (LL), Drapiewski (LC).

Dąb Barcin - Unia Wąbrzeźno 2:1 (1:0)
Bramki: Arkadiusz Ostrowski (26), Jarosław Plewa (77) oraz Sebastian Isbrandt (51). Sędziował: Jarosław Gryckiewicz (Toruń). Widzów - 400. Żółte kartki: Mazurkiewicz (D), Isbrandt, Krysztofiak (U).

Flisak Złotoria - Sparta/Unifreeze Brodnica 1:1 (1:0)
Bramki: Jarosław Maćkiewicz (45) oraz Mirosław Ratkowski jr (90+2. wolny). Sędziował: Mirosław Gołębiowski (Włocławek). Widzów - 150. Żółta kartka: Rackiewicz (F).