Aktualności

Goplania pewnie wygrywa z Notecią i wychodzi ze strefy...

• autor: admin, 2011-06-01 21:37
Goplania pewnie wygrywa z Notecią i wychodzi ze strefy spadkowej!

Goplania pokonała na własnym boisku zespół Noteci Łabiszyn 4:2. Bramki dla Goplanii strzelili 3 - Adam Bujak oraz 1 - Artur Zaborowski. Inowrocławianie dzięki temu zwycięstwu awansowali na 12 pozycję w tabeli i w tej chwili zajmują miejsce poza strefą spadkową. Więcej w rozwinięciu newsa.

Przed spotkaniem w Inowrocławiu podobnie jak w innych miastach przeszła potężna ulewa i nie wiadomo było czy spotkanie dojdzie w pierwotnym terminie do skutku. Mecz jednak się rozpoczął z kilkuminutowym opóźnieniem. Początek spotkania to zapoznanie się obu ekip z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Mimo tego oba zespoły już na początku meczu stworzyły sobie po kilka dobrych okazji, lecz brakowało wykończenia akcji. W 23 minucie w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Jakub Bolewicki, lecz źle trafił w piłkę odbitą od bramkarza i obrońcy zdołali wybić futbolówkę poza pole karne. W 33 minucie spotkania na strzał z dystansu zdecydował się jeden z zawodników Goplanii, bramkarz Noteci odbił piłkę przed siebie, a do piłki dopadł Adam Bujak i pewnym strzałem w długi róg wyprowadził Goplanię na prowadzenie. W 40 minucie kolejna akcja Goplanii i po raz kolejny w polu karnym znalazł się Adam Bujak i strzałem od słupka do bramki podwyższa prowadzenie Goplanii. W 43 minucie spotkania opieszałość inowrocławskich obrońców wykorzystuje Marcin Bizoń i strzałem z pola karnego strzela kontaktową bramkę dla Noteci. Do przerwy Goplania prowadziła 2:1. Pod koniec przerwy, gdy sędziowie wychodzili już na boisko z powodu powrotu burzy do Inowrocławia postanowili powrócić do szatni. Mimo padającego deszczu oba zespoły wznowiły jednak spotkanie. W 67 minucie spotkania nieporozumienie defensywy gości wykorzystał Artur Zaborowski, który strzelił do praktycznie pustej bramki i podwyższył prowadzenie gospodarzy do 3:1. Po strzeleniu bramki Goplania nadal miała swoje sytuację. Próbowali odpowiednio Bujak, Zaborowski czy efektownym strzałem Kempski, lecz ich strzały minimalnie mijały bramkę Noteci. W 87 minucie spotkania Mateusz Gryklewicz uderza na bramkę Marcina Szyperskiego, a ten nie daje rady obronić tego uderzenia i wbija piłkę do bramki. Tym sposobem Noteć po raz drugi w tym meczu strzeliła bramkę kontaktową. W 91 minucie spotkania po przejęciu piłki w polu karnym w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości znajduje się Adam Bujak i strzałem między nogami bramkarza zapewnia Goplanii trzy punkty i tym samym kompletuje hat-tricka. Mecz kończy się arcyważnym zwycięstwem Goplanii 4:2.

Goplania rozegrała dobre spotkanie i zdobyła bardzo ważne trzy punkty. Zwycięstwo cieszy zwłaszcza z tego faktu iż Goplania musiała sobie radzić bez zawieszonych za żółte kartki Mariusza Łęgi i Mateusza Kowalskiego. Dla Goplanii w 27 kolejce grali również bezpośredni rywale o utrzymanie w IV lidze, z których jedynie Dąb Barcin zdołał zdobyć punkty. Już w sobotę Goplania gra kolejne bardzo ważne spotkanie. Inowrocławianie udadzą się bowiem do Mogilna na mecz z czwartą w tabeli Pogonią i muszą tam powalczyć o jakieś punkty.

Goplania Inowrocław - Noteć Łabiszyn 4:2 (2:1)

4:2 - Adam Bujak 90+1'

Skład Goplanii: Marcin Szyperski - Mikołaj Niewiadomski, Patryk Kmita, Adam Tyjas, Bartosz Goczkowski - Artur Zaborowski, Robert Szutkowski (Kamil Szefler 75'), Jakub Bolewicki (Bartłomiej Jędrzejczak 67'), Łukasz Kempski - Łukasz Paczkowski (Kajetan Wegner 85'), Adam Bujak

Pozostałe wyniki 27 kolejki IV ligi:

Sparta/Unifreeze Brodnica 2-0 Cuiavia Inowrocław 1 czerwca, 18:00
w 11. minucie mecz został przerwany na 30 minut z powodu burzy
Unia Wąbrzeźno 1-2 Flisak Złotoria 1 czerwca, 17:00
Start Radziejów 1-2 Dąb Barcin 1 czerwca, 18:10
mecz pierwotnie zaplanowany na 17:00 rozpoczął się z 70-minutowym opóźnieniem z powodu burzy
Legia Chełmża 5-0 Zdrój Ciechocinek 1 czerwca, 17:00
Unia Gniewkowo 2-0 LTP Lubanie 1 czerwca, 17:10
mecz pierwotnie zaplanowany na 17:00 rozpoczął się z 10-minutowym opóźnieniem z powodu zalanego boiska
Grom Osie 1-2 Chełminianka Chełmno 1 czerwca, 17:00

Krajna Sępólno Krajeńskie 1-1 Pogoń Mogilno 1 czerwca, 17:00

Tabela IV ligi po 27 kolejkach:

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
11.  Grom Osie 27 32 10 2 15 44-48 5 1 8 27-26 5 1 7 17-22
12.  Goplania Inowrocław 27 26 7 5 15 26-46 5 3 6 17-20 2 2 9 9-26 4 8 2 2 0 5-2
13.  Zdrój Ciechocinek 27 26 7 5 15 41-62 6 1 6 25-26 1 4 9 16-36 4 4 1 1 2 8-9
14.  Dąb Barcin 27 26 6 8 13 37-55 5 5 3 22-23 1 3 10 15-32 4 4 1 1 2 6-8
15.  LTP Lubanie 27 23 5 8 14 40-60 3 4 6 18-22 2 4 8 22-38
16.  Unia Wąbrzeźno 27 13 2 7 18 30-72 1 4 9 17-33 1 3 9 13-39