e-mail: goplania1921@onet.pl

Aktualności

Goplania wysoko przegrywa w Chełmnie!

• autor: admin, 2011-05-30 17:01

Nie udał się Goplanii wyjazd do Chełmna na mecz z tamtejszą Chełmninianką. Inowrocławianie nie potrafili podjąć walki z dobrze dysponowanymi tego dnia gospodarzami i przegrali 1:5. Bramkę dla Goplanii strzelił w 51 minucie spotkania Łukasz Paczkowski. Więcej w rozwinięciu newsa.

Już od początku spotkania Chełminianka uzyskała wyraźną przewagę. W 4 minucie spotkania Wojciech Ernest wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Arbiter uznał bramkę mimo pretensji zawodników Goplanii, iż Ernest pomógł sobie ręką. Kolejne minuty to dalsza przewaga na boisku Chełminianki, lecz strzały Piaseckiego i Chmarzyńskiego nie trafiły do bramki Goplanii. W 18 minucie spotkania po wrzutce z rzutu rożnego drugą bramkę dla gospodarzy strzelił Dawid Piasecki. W 28 minucie indywidualną akcją popisał się Piasecki i strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu i podwyższył prowadzenie Chełminianki do 3:0. Do końca pierwszej połowy kolejne sytuacje mieli gospodarze, lecz wynik nie uległ zmianie. W przerwie trener Goplanii zdecydował się na trzy zmiany. Na boisku pojawili się Robert Szutkowski, Mateusz Kowalski oraz Bartłomiej Jędrzejczak. W 51 minucie Łukasz Paczkowski strzelił bramkę dla Goplanii i przywrócił nadzieję w dobry wynik zawodnikom Goplanii. W 75 minucie Wojciech Ernest po dośrodkowaniu strzałem głową podwyższył prowadzenie Chełminianki do 4:1 i strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu. W 80 minucie Goplania miała okazję do zmniejszenia strat, lecz bramkarz Chełminianki obronił strzał z rzutu wolnego zawodnika Goplanii. W 89 minucie spotkania Szymon Marks lobem pokonał Marcina Szyperskego i zwieńczył końcowe zwycięstwo gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i Goplania poległa w Chełmnie 1:5.

Goplania rozegrała bardzo słabe spotkanie i mocno skomplikowała sobie sytuację w tabeli. Na domiar złego żółte kartki w meczu w Chełmnie ujrzeli Mateusz Kowalski i Mariusz Łęga i będą oni pauzować w środowym meczu z Notecią Łabiszyn. Miejmy nadzieję, że Goplania zdoła podnieść się z kolan i w środowym, arcyważnym meczu na własnym boisku z Notecią Łabiszyn powalczy o komplet punktów.

Chełminianka Chełmno - Goplania Inowrocław 5:1 (3:0)

5:1 - Szymon Marks 89'

Żółte kartki: Ziemlewski (Chełminianka), M. Kowalski, Tyjas, Łęga (Goplania).

Wyjściowy skład Goplanii: Marcin Szyperski - Mariusz Łęga, Adam Tyjas, Patryk Kmita, Bartosz Goczkowski - Kamil Szefler, Artur Zaborowski, Łukasz Kempski, Jakub Bolewicki - Adam Bujak, Łukasz Paczkowski
Na zmianę weszli: Robert Szutkowski, Mateusz Kowalski, Bartłomiej Jędrzejczak

Pozostałe wyniki 26 kolejki IV ligi:

Sparta/Unifreeze Brodnica - Unia Wąbrzeźno 4:0 (3:0)
Bramki: Robert Ehlert (5), Arkadiusz Kozłowski (11), Grzegorz Bała (31), Piotr Antosiewicz (78). Sędziował: Janusz Warkoczyński (Bydgoszcz). Widzów - 200. Żółte kartki: P. Kwiatkowski (S), Krysztofiak (U).

Zdrój Ciechocinek - Unia Gniewkowo 2:1 (1:1)
Bramki: Paweł Sobczak - 2 (34. karny, 68) oraz Krystian Piechocki (14). Sędziował: Łukasz Reinowski (Bydgoszcz). Widzów - 200. Żółte kartki: M. Modrzejewski (Z), Tomaszewski, Gołębiewski, Nawrocki (U).

Cuiavia Inowrocław - Pogoń Mogilno 2:1 (1:1)
Bramki: Mateusz Kucharski (21), Billy Abbott (76) oraz Jacek Wojciechowski (21). Sędziował: Jacek Rogowski (Toruń). Widzów - 200. Żółte kartki: Dunisławski (C), Przybysz (P).

Noteć Łabiszyn - Krajna Sępólno Krajeńskie 2:2 (0:2)
Bramki: Tomasz Kośmider (62), Kamil Skonieczka (88) oraz Artur Dądela (8), Vladimir Erkvania (43). Sędziował: Aleksander Nowicki (Solec Kujawski). Widzów - 150. Żółte kartki: F. Malerowicz, D. Szczawiński (N), L. Majtczak, R. Lica, Grajczyk (K); czerwona - B. Czerechowski (90+1. K - siedział na ławce rezerwowych).

LTP Lubanie - Grom Osie 1:3 (1:1)
Bramki: Kamil Stefaniak (11) oraz Igor Kucenko - 2 (22, 70), Adam Kolmajer (60). Sędziował: Artur Rózga (Sadki). Widzów - 200. Żółte kartki: Stefaniak, Malczak (L), M. Łytkowski, Środa (G).

Dąb Barcin - Legia Chełmża 5:0 (0:0)
Bramki: Arkadiusz Ostrowski (46), Radosław Mróz (48), Dawid Radecki (61), Mateusz Kranz (80), Krzysztof Wasiak (89). Sędziował: Kamil Dunaj (Inowrocław). Widzów - 300. Żółte kartki: Plewa (D), Rybacki, Jagodziński (L).

Flisak Złotoria - Start Radziejów 4:1 (1:0)
Bramki: Jarosław Maćkiewicz - 2 (43, 75), Piotr Rackiewicz (73), Mojżesz Sadowski (77) oraz Mariusz Kowalski (85). Sędziował: Wiesław Sobiesiński (Brodnica). Widzów - 150. Żółte kartki: P. Boldt, A. Markowski, Wieczorkowski (F), Behlke, M. Kowalski (S).