e-mail: goplania1921@onet.pl

Aktualności

Minimalna porażka z wiceliderem!

• autor: admin, 2011-04-23 21:15

Goplania przegrała na własnym boisku 1:2 z Spartą/Unifreeze Brodnica w meczu w ramach 21 kolejki IV ligi. Bramkę dla Goplanii strzelił w 18 minucie Artur Zaborowski. Więcej w rozwinięciu newsa.

Goplania rozpoczęła spotkanie w swoim optymalnym zestawieniu. Od początku spotkania to inowrocławianie byli stroną przeważającą. W 18 minucie spotkania do piłki odbitej na 20 metr dopadł Artur Zaborowski i po opanowaniu futbolówki nie dał szans strzałem w same okienko bramki bramkarzowi Sparty. Ku uciesze licznie zgromadzonej na ulicy Orłowskiej publiczności Goplania objęła sensacyjnie prowadzenie 1:0, a Artur Zaborowski strzelił swoją pierwszą bramkę dla Goplanii po powrocie do biało-niebieskich. Radość inowrocławian nie trwała jednak długo. W 20 minucie spotkania w zamieszaniu w polu karnym Goplanii znalazł się Grzegorz Bała i nie dał żadnych szans Szyperskiemu. W 30 mincuie spotkania goście wywalczyli rzut z autu. Wysoki wyrzut zawodnika z Brodnicy nie dotknął żadnego zawodnika i trafił do siatki Goplanii. Sędzia uznał bramkę, lecz po słusznych protestach zawodników Goplanii skonsultował swoją decyzję z sędzią bocznym. Po chwili arbiter zmienił swoją decyzję i pokazał na rzut wolny dla Goplanii. W 32 minucie spotkania na strzał zza pola karnego zdecydował się Mikołaj Niewiadomski, lecz piłka wylądowała zaledwie na górnej siatce. Do przerwy utrzymał się remis 1:1.

Po przerwie zespół Sparty wyraźnie zaatakował wyraźnie podrażniony pierwszą połową. Goście atakowali, lecz nie potrafili się przedrzeć przez obronę Goplanii. W 50 minucie spotkania na boisku miała miejsce niespotykana sytuacja. Na płytę boiska wbiegło mało dziecko, które zostało przeniesione przez zawodnika gości poza plac gry. W 60 minucie po błędzie defensywy Goplanii Waldemar Szpręglewski zamknął dośrodkowanie z lewej strony boiska i wyprowadził Brodniczan na prowadzenie. Po strzeleniu bramki Sparta nadal atakowała, lecz nie potrafiła skierować piłki do bramki Szyperskiego. Ostatnie dziesięć minut spotkania to przewaga Goplanii, która nie stworzyła sobie już do końca spotkania żadnej dogodnej sytuacji. Mecz zakończył się porażką Goplanii 1:2.

Goplania mimo wszystko rozegrała dobre zawody. O porażce zadecydowało większe doświadczenie zawodników Sparty. Goplania w przekroju całego spotkania nie była zespołem słabszym, lecz to nie wystarczyło do satysfakcującego wyniku. Na boisku nie widać było odmiennych celów róźniących oba zespoły, gdyż Goplania walczyła jak równy z równym z wiceliderem z Brodnicy. Miejmy nadzieję, że Goplania w następnej kolejce w kolejnym trudnym spotkaniu, rozgrywanym w Złotorii z tamtejszym Flisakiem pokaże dobrą grę i wróci do Inowrocławia ze zdobyczą punktową.

Goplania Inowrocław - Sparta/Unifreeze Brodnica 1:2 (1:1)

Bramki:
1:0 - Artur Zaborowski 18'
1:1 - Grzegorz Bała 20'
1:2 - Waldemar Szpręglewski 60'

Skład Goplanii: Marcin Szyperski - Mariusz Łęga, Mikołaj Niewiadomski, Adam Tyjas (Bartosz Goczkowski 70'), Patryk Kmita - Artur Zaborowski, Kamil Szefler, Łukasz Kempski, Robert Szutkowski - Adam Bujak, Łukasz Paczkowski (Jakub Bolewicki 80')

Pozostałe wyniki 21 kolejki IV ligi:

Grom Osie - Unia Wąbrzeźno 3:0 (0:0)
Bramki: Mirosław Ostrowski - 2 (55, 75), Jacek Glazik (70). Sędziował: Łukasz Reinowski (Bydgoszcz). Widzów - 100. Żółte kartki: Dmuchowski (G), D. Kalinowski, P. Wiśniewski, Ł. Rzepiński (U).

Noteć Łabiszyn - Zdrój Ciechocinek 5:2 (2:2)
Bramki: Bartosz Szalkowski - 2 (54, 66), Tomasz Kośmider (30), Sławomir Sztuba (42), Mateusz Gryglewicz (82) oraz Szymon Makowski - 2 (5, 15). Sędziował: Sławomir Winiecki (Zamość). Widzów - 150. Żółte kartki: K. Skonieczka, Szczawiński (N), M. Makowski, Pietrykowski (Z).

Krajna Sępólno Krajeńskie - Flisak Złotoria 0:1 (0:1)
Bramka: Łukasz Drwięga (90+1). Sędziował: Tomasz Szubiński (Bydgoszcz). Widzów - 250. Żółte kartki: Erkvania (K), Woroniecki (F).

KS Chełminianka - LTP Lubanie 4:0 (1:0)
Bramki: Piotr Kaczkowski (34), Wojciech Ernest (54), Grzegorz Sułkowski (55), Piotr Gross (70). Sędziował: Wiesław Sobiesiński (Brodnica). Widzów - 400. Żółte kartki: K. Wiśniewski, Ziemlewski (C), Olszewski, Laskowski (L).

Legia Chełmża - Cuiavia Inowrocław 0:3 (0:0)
Bramki: Michał Zawada (56), Mariusz Cichowlas (84), Michał Skonieczny (87). Sędziował: Mirosław Gołębiowski (Siniarzewo k. Włocławka). Widzów - 200. Żółta kartka: Preis (L).

Unia Gniewkowo - Start Radziejów 1:1 (1:1)
Bramki: Krystian Piechocki (27) oraz Paweł Behlke (30). Sędziował: Kamil Dunaj (Inowrocław). Widzów - 300.

Pogoń Mogilno - Dąb Barcin 1:0 (0:0)
Bramka: Bartosz Przybysz (71). Sędziował: Janusz Warkoczyński (Bydgoszcz). Widzów - 450. Żółte kartki: Duszyński, Matelski (P), Redman (D); czerwona - Abramowski (68. D).