e-mail: goplania1921@onet.pl

Aktualności

Goplania gładko wygrywa ze Startem Radziejów!

• autor: admin, 2011-04-09 20:48

Zwycięstwem Goplanii 3:0 zakończył się sobotni mecz 19 kolejki IV ligi ze Startem Radziejów. Bramki dla Goplanii strzelili: dwie Łukasz Kempski oraz jedną Łukasz Paczkowski. Więcej w rozwinięciu newsa.

Goplania od początku meczu uzyskała przewagę. W 4 minucie niepilnowany w polu karnym znalazł się Łukasz Kempski i pięknym strzałem pod poprzeczkę wyprowadził Goplanię na prowadzenie i strzelił pierwszą bramkę dla Goplanii w rundzie wiosennej. Nie minęło dużo czasu, a Goplania stworzyła sobie kolejną dogodną sytuację. W 14 minucie spotkania po błędzie obrońców Startu w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Robert Szutkowski i został sfaulowany przez bramkarza gości. Arbiter spotkania bez wahania wskazał na jedenastkę, karząc jeszcze bramkarza z Radziejowa żółtą kartką. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Łukasz Kempski i pewnym strzałem obok rzucającego się w drugi róg bramkarza podwyższył prowadzenie Goplanii. Po strzeleniu bramki Goplania się cofnęła czyhając na kontry. Start próbował strzelić bramkę kontaktową, lecz nie potrafił pokonać znakomitego tego dnia bramkarza Goplanii, Marcina Szyperskiego. Do przerwy utrzymało się dwubramkowe prowadzenie Goplanii. Po przerwie Goplania ruszyła do kolejnych ataków na bramkę Startu. W 56 minucie spotkania do odbitego przez bramkarza strzału dobiegł Łukasz Paczkowski i bez problemów strzelił trzecią bramkę dla inowrocławian. Goplania prowadziła już 3:0 i nadal było jej mało. W 58 minucie spotkania została przeprowadzona pierwsza zmiana w Goplanii, zmęczonego Łukasza Kempskiego, który tego dnia strzelił dwie bramki zastąpił Mateusz Kowalski. Goplania nadal atakowała, w kilku sytuacjach brakowało centymetrów lub szczęścia. Start odgrażał się dośrodkowaniami w pole karne, lecz te nie stwarzały zbyt groźnych sytuacji. W 68 minucie spotkania strzelca trzeciej bramki dla Goplanii, Łukasza Paczkowskiego zmienił Bartosz Goczkowski. Pod koniec spotkania wspaniałym uderzeniem popisał się Robert Szutkowski, piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki i wpadła od siatki, lecz sędzia dzisiejszych zawodów odgwizdał pozycję spaloną. Pod koniec spotkania wspaniałymi paradami popisał się Marcin Szyperski. Najpierw obronił groźny strzał Startu, a następnie odbił końcami palców dobitkę zawodnika z Radziejowa. Kilka sekund później w wspaniały sposób obronił strzał z przewrotki piłkarza gości. Mecz zakończył się zwycięstwem Goplanii 3:0. Goplania po raz pierwszy w tej rundzie mogła się cieszyć z trzech punktów.

Goplania rozegrała swój najlepszy mecz w tym sezonie i odniosła trzecie zwycięstwo. Cały zespół biało-niebieskich zagrał znakomicie. Chyba nikt nie żałował, że zamiast odbywającego się na hali widowiskowo-sportowej Pucharu Polski w siatkówce kobiet wybrał spotkanie przy ulicy Orłowskiej. Miejmy nadzieję, że Goplania w środowym zaległym spotkaniu w Osiu z tamtejszym Gromem spisze się równie dobrze i pokusi się o niespodziankę.

Goplania Inowrocław - Start Radziejów 3:0 (2:0)