e-mail: goplania1921@onet.pl

Aktualności

Bezbramkowy remis w Chełmży!

• autor: admin, 2011-04-04 21:06

Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie w Chełmży pomiędzy tamtejszą Legią a Goplanią. Tym samym Goplania zdobyła pierwszy punkt w rundzie wiosennej IV ligi. Więcej w rozwinięciu newsa.

W zespole Goplanii doszło do kilku zmian w składzie w porównaniu z przegranym meczem z Unią Gniewkowo. Pomiędzy słupkami stanął Marcin Szyperski ,a w podstawowym składzie na boisko wybiegł Adam Bujak. Goplania przyjechała do Chełmży nastawiona defensywnie nastawiając się na kontry. W 10 minucie spotkania akcje przeprowadzili gospodarze, w znakomitej sytuacji znalazł się zawodnik Legii, Dariusz Preis, lecz trafił wprost w Marcina Szyperskiego. W następnych minutach Legia próbowała się przedrzeć przez obronę Goplanii, lecz ta była tego dnia dobrze dysponowana. Do przerwy utrzymał się remis 0:0. Po przerwie gra toczyła się w środku pola, gdzie oba zespoły starały się wyprowadzać akcje. Dobrą sytuacje miał ponownie Dariusz Preis, lecz dobrą interwencją popisał się bramkarz Goplanii. W 85 minucie spotkania zawodnik Chełmżan, Kamil Wojciechowski trafił w spojenie słupka z poprzeczką. W 90 minucie spotkania Goplania wyprowadziła akcję, która mogła przynieść inowrocławianom komplet punktów, lecz w sytuacji sam na sam z bramkarzem pomylił się się Adam Bujak. Mecz kończy się podziałem punktów.

Był to dobry mecz w wykonaniu Goplanii. Inowrocławianie zagrali konsekwentnie w obronie i nastawiali się na kontry, które przy odrobinie szczęścia mogły przynieść skutek w postaci w bramki. Cieszy cenny punkt zdobyty na trudnym terenie w Chełmży. Na pochwałę zasługuje również bramkarz Goplanii, Marcin Szyperski, który udanie zadebiutował w drużynie biało-niebieskich. W następnej kolejce Goplania zagra na własnym boisku ze Startem Radziejów, w meczu w którym Goplania musi powalczyć o komplet punktów.

Legia Chełmża - Goplania Inowrocław 0:0