e-mail: goplania1921@onet.pl

Aktualności

Derby niestety dla Cuiavii! Porażka po walce.

• autor: admin, 2010-11-17 19:26

Goplania przegrała w niedzielę mecz derbowy z Cuiavią Inowrocław 0:2 w meczu 15 kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej. Bramki dla Cuiavii strzelili Marcin Dunisławski w 40 minucie i Michał Zawada w 84 minucie spotkania.

Mecz rozpoczął się od badania rywala przez oba zespoły. W 13 minucie spotkania pierwszą doskonałą sytuację stworzył sobie dawny zawodnik Goplanii Kornel Semenowicz, lecz jego strzał głową do praktycznie pustej bramki minął poprzeczkę bramki Goplanii. W 20 minucie spotkania w dobrej sytuacji do strzelenia bramki dla Cuiavii znalazł się Billy Abbott, lecz jego strzał nieznacznie minął bramkę Krzysztofa Łuczaka. W 28 minucie spotkania Goplania oddała pierwszy strzał w tym meczu, lecz strzał Łukasza Paczkowskiego bez większego wysiłku obronił bramkarz Cuiavii Maciej Kowalski. W 32 minucie kolejny akcja Goplanii, lecz strzał Mariusza Łęgi broni Maciej Kowalski. W 40 minucie spotkania rzut rożny dla Cuiavii. Po zamieszaniu w polu karnym Marcin Dunisławski strzela bramkę dla Cuiavii. Zawodnicy Goplanii mają pretensje do sędziego o faul w polu karnym na którymś z zawodników Goplanii, lecz sędzia nie zmienia swojej decyzji. Goplania rozpoczyna grę od środka i po błędzie obrony Cuiavii w doskonałej sytuacji znajduje się Łukasz Paczkowski, lecz jego podanie do znajdującego się na czystej pozycji Mateusza Kowalskiego okazuje się odrobinę za mocne. Do przerwy nic się już nie zmienia i Cuiavia prowadzi po pierwszej połowie 1:0. Drugą połowę oba zespoły rozpoczynają w takich samych ustawieniach w jakich wybiegły na początku spotkania. W 49 minucie spotkania sędzia pokazuje pierwszą żółtą kartkę, a ukarany nią zostaję za brzydki faul napastnik Goplanii Mateusz Kowalski. W 52 minucie trener Goplanii Artur Wiśniewski decyduje się na podwójną zmianę i do gry wprowadza Krystiana Szeluge za Łukasza Paczkowskiego i Adama Bujaka za Kamila Szeflera. W 70 minucie na strzał decyduje się Łukasz Laskiewicz, lecz jego strzał mija poprzeczkę bramki Cuiavii. Goplania nadal atakuje i ma optyczną przewagę, dobrze na zespół podziałały zmiany, lecz Cuiavia dobrze się broni. W 84 minucie Cuiavia wyprowadza kontrę, strzał z szesnastego metra oddaje Michał Zawada i podwyższa prowadzenie Cuiavii. Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie, a więc Goplania przegrała mecz derbowy z Cuiavią Inowrocław 0:2.

Goplania zagrała w meczu derbowym bardzo ambitnie i przegrała na pewno po walce. Zadecydowało większe doświadczenie zawodników Cuiavii. Wynik mógłby być inny gdyby w 42 minucie spotkania,tuż po stracie bramki, po wspaniałej okazji Goplania wyrównała, lecz tak się nie stało. Miejmy nadzieję, że Goplania w przerwie zimowej przepracuje należycie okres zimowy, a nie jak to było w poprzednim roku kiedy Goplania wog óle nie trenowała. Na pewno jeśli Goplania będzie grała w rundzie wiosennej z taką ambicją i wolą walki jak w niedzielnych derbach to powinna być spokojna o utrzymanie.

Goplania Inowrocław - Cuiavia Inowrocław 0:2 (0:1)

Bramki:
0:1 - Marcin Dunisławski 40'
0:2 - Michał Zawada 84'

Sędziował: Marcin Liana (Żnin). Widzów - 650 (na tyle pozwoliła policja). Żółte kartki: Mat. Kowalski (Goplania), Dunisławski (Cuiavia).

Skład Goplanii: Krzysztof Łuczak - Mariusz Łęga, Wojciech Ziemba, Adam Tyjas (Jakub Bolewicki 65'), Mateusz Włoch - Kamil Szefler (Adam Bujak 52'), Łukasz Laskiewicz, Łukasz Kempski, Patryk Kmita - Łukasz Paczkowski (Krystian Szeluga 52'), Mateusz Kowalski (Kamil Szeluga 86')

Skład Cuiavii: Kowalski - Dunisławski, Kucharski, Mazurowski, Timm - Zawada, Abbott, Gajkowski, Gralewski - Skonieczny (60' Krajniak), Semenowicz (75' Roszak)

Pozostałe wyniki 15 kolejki IV ligi:

Unia Gniewkowo - Pogoń Mogilno 2:3 (2:0). Bramki: Krystian Piechocki - 2 (8, 18) oraz Leszek Arent (50), Bartłomiej Czaplewski (75), Jacek Wojciechowski (90+3). Sędziował: Jacek Kowalewski (Włocławek). Widzów - 300. Żółte kartki: O. Kryszak, Piechocki (U), Maciejewski (P).

Grom Osie - Krajna Sępólno Krajeńskie 2:0 (2:0). Bramki: Włodzimierz Wiśniewski (14), Igor Kucenko (44). Sędziował: Maciej Daszkiewicz (Bydgoszcz). Widzów - 300. Żółte kartki: Glazik, M. Łytkowski (G), S. Kosmela (K).

Legia Chełmża - Noteć Łabiszyn 2:1 (1:0). Bramki: Patryk Beszczyński (30. wolny), Dariusz Preis (75) oraz Kamil Skonieczka (90+2). Sędziował: Piotr Pasela (Bydgoszcz). Widzów - 100. Żółte kartki: Wiśniewski (:L), Mucha (N).

Start Radziejów - Chełminianka 1:2 (0:0). Bramki: Bartosz Roszak (76) Dawid Piasecki - (57, 61). Sędziował: Jacek Siwa (Żnin). Widzów - 150. Żółte kartki: Dybowski, Kowalski, Wojciechowski (S), Olewniczak, Kaczkowski (C); czerwone - Dybowski (80. S), Śmigielski (70. C).

Unia Wąbrzeźno - LTP Lubanie 3:6 (1:5). Bramki: Przemysław Wiśniewski (2), Marcin Gołąb (48), Sebastian Isbrandt (50) oraz Patryk Kranc - 2 (10, 43), Mateusz Piekarski - 2 (30, 40), Rafał Lisota (5. karny), Mariusz Żywica (58). Sędziował: Wiesław Sobiesiński (Brodnica). Widzów - 150. Żółta kartka: Ciechacki (U).

Sparta/Unifreeze Brodnica - Zdrój Ciechocinek 4:0 (2:0). Bramki: Sebastian Brzóska - 2 (25, 90), Arkadiusz Kozłowski (36), Artiom Kovaliov (64). Sędziował: Janusz Warkoczyński (Bydgoszcz). Widzów - 250. Żółte kartki: Brzóska, Rupiński (S), M. Krzyżanowski (Z).

Flisak Złotoria - Dąb Barcin 3:3 (1:1). Bramki: Jarosław Maćkiewcz - 2 (39, 65), Łukasz Kulczewski (80) oraz Mateusz Kranc (16), Krzysztof Wasiak (46), Arkadiusz Ostrowski (86). Sędziował: Sławomir Kujawa (Żnin). Widzów - 100. Żółte kartki: Suchocki, J. Maćkiewicz, Streich (F), Kaszyński (F).

Tabela po rundzie jesiennej:

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Sparta/Unifreeze Brodnica 15 40 13 1 1 36-9 6 1 0 15-3 7 0 1 21-6
2.  Cuiavia Inowrocław 15 38 12 2 1 39-5 6 0 1 16-2 6 2 0 23-3
3.  Krajna Sępólno Krajeńskie 15 28 9 1 5 32-14 5 1 2 15-5 4 0 3 17-9
4.  Pogoń Mogilno 15 27 8 3 4 28-14 4 1 3 15-9 4 2 1 13-5
5.  Flisak Złotoria 15 26 7 5 3 22-17 4 3 0 18-9 3 2 3 4-8
6.  Noteć Łabiszyn 15 23 7 2 6 29-34 5 1 2 19-18 2 1 4 10-16
7.  Start Radziejów 15 22 6 4 5 23-22 3 2 2 10-10 3 2 3 13-12 2 4 1 1 0 3-2
8.  Unia Gniewkowo 15 22 6 4 5 17-18 4 1 2 8-6 2 3 3 9-12 2 4 1 1 0 3-2