Goplania Inowrocław rozpoczęła przygotowania do sezonu...

• autor: admin, 2015-07-31 10:29
Goplania Inowrocław rozpoczęła przygotowania do sezonu 2015/2016, który spędzi n

W podupadającym klubie mówi się głośno o kompromitacji związanej ze spadkiem, jednak prezes Andrzej Prabucki próbuje zbudować drużynę, która będzie konkurencyjna na tle innych zespołów ligowych.

Inowrocławianie rozpoczęli treningi dosyć późno, bo dopiero 17 lipca. W związku ze spadkiem z klasy okręgowej w drużynie biało-niebieskich nie udało zatrzymać się znacznej części podstawowych piłkarzy. Aż trzech zawodników odeszło do ligowego rywala – Kujawianki Strzelno. Mowa tutaj o Damianie Szwandke, Damianie Szemrowiczu i Krystianie Piechockim. Ponadto z Piastem Złotniki Kujawskie trenuje Dawid Jastrzębski, a nowego klubu poszukuje także najlepszy strzelec Goplanii w zeszłym sezonie – Krzysztof Głogowski.

Mimo wszystko, spadek do niższej klasy rozgrywkowej może pomóc inowrocławianom. Taki obrót rzeczy spowodował, iż z biało-niebieskimi treningi rozpoczęło kilku zawodników występujących na co dzień w miejscowej lidze TKKF. Kiedy Goplania grała w V lidze, ich przybycie nie było możliwe ze względu na przepisy. Te jednak diametralnie zmieniły się w niższej lidze.

W kontekście nowych piłkarzy wymienia się napastnika MKP Noteci Inowrocław – Kamila Bochata, który trenował już z Piastem, jednak ostatecznie nie znalazł uznania w oczach IV-ligowca. Ponadto do klubu mają powrócić tacy zawodnicy jak Krzysztof Sobczak, Paweł Klajn czy też Mikołaj Goczkowski.

Wiadomo także, iż trenerem inowrocławian pozostanie Cezary Makowiecki.

źródło: magazynpilkarz.pl

autor: ~obiektywny 2015-08-02 00:06:03

autor: ~autor 2015-08-12 16:03:28

avatar Tak zgadzam się tu w 100% z moim przedmówcą. Zabrali 3 zawodników Czarnych Wierzchosławice. Inaczej chłopakom by nie przedłużyli umów a są pracownikami wojska.Taką mamy demokracje,na wiejskich podwórkach,aż strach sobie pomyśleć jak jest w wyższych ligach.Warto by to opisać gdzieś w mediach,może ma ktoś dojścia?