e-mail: goplania1921@onet.pl

Aktualności

Wyjazdowe zwycięstwo w ostatniej sekundzie!

• autor: admin, 2015-04-23 10:09

Po dramatycznym meczu Goplania odniosła bardzo ważne zwycięstwo w wyjazdowym spotkaniu z Brzysko-Rolem Brzyskorzystewko. Lepiej sobotnie spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy w 8 minucie po bramce z rzutu karnego Łukasza Janickiego objęli prowadzenie. Odpowiedź Goplania była najlepsza jaka być mogła, bo już minutę później Łukasz Paczkowski po strzale głową wyrównał stan meczu. W 12 minucie Goplania objęła prowadzenie po bramce z rzutu wolnego Kamila Szeflera. W 18 minucie nasz zespół prowadził już 3:1 po samobójczej bramce Marcina Grochowskiego i była to trzecia bramka Goplanii w przeciągu 10 minut. W 23 minucie Maciej Będzitko strzelił kontaktową bramkę dla Brzysko-Rolu i wynik 3:2 dla Goplanii utrzymał się do przerwy. Po przerwie Brzysko-Rol zaatakował dążąc do wyrównania. Ta sztuka udała się gospodarzom po bramce głową Radosława Zielińskiego w 72 minucie spotkania. Gdy wydawało się, że spotkania zakończy się podziałem punktów, Dawid Jastrzębski w 93 minucie strzelił dla Goplanii zwycięską bramkę zapewniając Goplanii drugie zwycięstwo z rzędu.

Goplania po słabym początku rundy w końcu zaczęła wygrywać i nie zrezygnowała z walki o utrzymanie piątoligowego bytu. Już w sobotę, 25 kwietnia Goplanię czeka kolejny trudny pojedynek, bo na stadion przy ul. Orłowskiej przyjeżdża kandydat do awansu do IV ligi, zajmujący obecnie trzecią lokatę w tabeli - Start Radziejów. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00, a poprowadzi je trójka sędziowska: Krzysztof Budziński (Lipno), Mariusz Pyszorski (Lipno) oraz Mateusz Reznerowicz (Dobrzyń n/W.). Miejmy nadzieję, że Goplania po dwóch wygranych z rzędu pójdzie za ciosem i w trudnym spotkaniu ze Startem powalczy o kolejne zwycięstwo.

Brzysko-Rol Brzyskorzystewko - Goplania Inowrocław 3:4 (2:3)

Bramki: Łukasz Janicki 8', Maciej Będzitko 23', Radosław Zieliński 72' - Łukasz Paczkowski 9', Kamil Szefler 12', Marcin Grochowski 18' (samobójcza), Dawid Jastrzębski 90+3'

Skład Goplanii: Szwandke - Jastrzębski, Wegner, Paczkowski (Łęga 65'), D.Kowalski - Sobczak (Szubarga 60'), Szefler, Rose, Fijałkowski - Głogowski, Piechocki