e-mail: goplania1921@onet.pl

Aktualności

Goplania odrabia straty i wygrywa z Dębem!

• autor: admin, 2014-11-13 17:32

W meczu 15 kolejki V ligi kujawsko-pomorskiej Goplania pokonała na własnym boisku Dąb Barcin 2:1. Wtorkowe spotkanie rozpoczęło się jednak dla Goplanii nie najlepiej. W 16 minucie Jarosław Plewa wyprowadził gości z Barcina na prowadzenie i wynik 1:0 dla gości utrzymał się do przerwy. Wcześniej Goplania powinna prowadzić, lecz wyborną okazję zmarnował Konrad Sobczak. Po przerwie Goplania zagrała z ambicją i wolą walki co zaowocowało bramką Krzysztofa Głogowskiego w 57 minucie. W 65 minucie wychodzącego na czystą pozycję zawodnika Dębu sfaulował Łukasz Paczkowski i za to zagranie ujrzał czerwoną kartkę. Gdy wydawało się, że grającym o jednego zawodnika mniej zawodnikom Goplanii trudno będzie o zwycięstwo w 71 minucie, po skutecznej kontrze Krzysztof Głogowski wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Końcowe minuty meczu to dobra gra defensywy Goplanii, która nie zdołała już dopuścić gości do strzelenia drugiej bramki. W ostatniej minucie nerwowo nie wytrzymał zawodnik Dębu, który ujrzał czerwoną kartkę za obrazę sędziego.

Goplania po wyjazdowym zwycięstwie we Włocławku poszła za ciosem i na własnym terenie zdobyła bezcenne trzy punkty. Pomimo niekorzystnego rezultatu do przerwy goplaniści nie załamali się i zdołali odnieść zwycięstwo. Ostatnie spotkanie w tym roku Goplania rozegra w niedzielę, 16 listopada na własnym boisku ze Zjednoczonymi Piotrków Kujawski. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 13:30, a poprowadzi je trójka sędziowska: Bartosz Tarnolicki (Matyldzin), Łukasz Boinski (Sadki) oraz Artur Rózga (Bnin). Miejmy nadzieję, że Goplania na koniec roku odniesie trzecie zwycięstwo z rzędu i zrewanżuje się gościom z Piotrkowa Kujawskiego za porażkę z pierwszej kolejki tego sezonu.

Goplania Inowrocław - Dąb Barcin 2:1 (0:1)

Bramki: Krzysztof Głogowski 57', 71' - Jarosław Plewa 16'

Skład Goplanii: Szwandke - Redmann, Szemrowicz, Łęga, D. Kowalski - Sobczak, Szubarga (Molenda 88'), Szefler, Paczkowski (czerwona kartka 65') - Wegner (Nowakowski 89'), Głogowski