Podsumowanie sezonu 2013/14!

• autor: admin, 2014-07-08 08:11

Goplania zakończyła sezon na 8 lokacie z 43 punktami na koncie oraz bilansem bramkowym 53-55. W porównaniu z poprzednim sezonem goplaniści zdobyli 7 punktów więcej oraz zanotowali awans w tabeli o 3 pozycje.

W rundzie jesiennej Goplania zdobyła 20 punktów, zanotowała bilans bramkowy 28-37 i zajęła 9 lokatę. W rundzie wiosennej inowrocławianie zdobyli 23 punkty z bilansem bramkowym 25-18 i w tabeli rundy wiosennej zajęli 5 lokatę.

Goplania o wiele lepiej spisywała się na własnym boisku niż na wyjazdach. Na stadionie przy ulicy Orłowskiej goplaniści zdobyli 33 punkty i z bilansem 10-3-2 w tabeli meczów u siebie zajęli 6 lokatę, tracąc zaledwie 3 oczka do najlepszego na własnym boisku zespołu w tym sezonie - LTP Lubanie. Na wyjazdach Goplania spisywała się znacznie gorzej, zdobywając 10 punktów i z bilansem 2-4-9, razem z Czarnymi Wierzchosławice zamknęła tabelę spotkań wyjazdowych.

Najwyższe wygrane w sezonie Goplania zanotowała w 7 kolejce, pokonując na własnym boisku Pałuczankę Żnin 4:0 oraz w 24 kolejce, pokonując na wyjeździe Unię Gniewkowo 5:1. Najwyższą porażkę goplaniści odnieśli w 14 kolejce przegrywając na wyjeździe z GKSem Baruchowo 1:6.

Najlepszym strzelcem Goplanii w sezonie 2013/14 został Łukasz Paczkowski z 10 trafieniami na koncie. Co ciekawe aż 16 zawodników z 23, którzy wystąpili w tym sezonie w barwach Goplanii wpisało się na listę strzelców. Byli to:

Łukasz Paczkowski - 10 bramek
Krzysztof Głogowski - 6 bramek
Konrad Sobczak - 6 bramek
Kajetan Wegner - 4 bramki
Adam Bujak - 4 bramki
Kamil Szefler - 3 bramki
Michał Rose - 3 bramki
Jakub Redmann - 3 bramki
Damian Cięgotura - 3 bramki
Mateusz Kowalski - 2 bramki
Bartłomiej Jędrzeczak - 2 bramki
Szymon Szubarga - 2 bramki
Mariusz Łęga - 1 bramka
Kamil Górecki - 1 bramka
Damian Szemrowicz - 1 bramka
Paweł Klajn - 1 bramka

W barwach Goplanii wystąpiło w tym sezonie 23 zawodników, byli to: Dawid Kowalski, Damian Szwandke, Mariusz Łęga, Damian Szemrowicz, Zbigniew Malicki, Jakub Redmann, Kajetan Wegner, Bartłomiej Jędrzejczak, Kamil Górecki, Konrad Sobczak, Michał Rose, Rafał Januszewski, Kamil Szefler, Szymon Szubarga, Maciej Motławski, Paweł Klajn, Damian Cięgotura, Łukasz Paczkowski, Dawid Jastrzębski, Krzysztof Głogowski, Adam Bujak, Mateusz Kowalski, Karol Nowakowski. Trener - Jacek Sobczak

Z V do IV ligi awansowały Orlęta Aleksandrów Kujawski oraz LTP Lubanie. Zdegradowani do A klasy zostali Czarni Wierzchosławice, Pałuczanka Żnin, Noteć Łabiszyn oraz Unia Gniewkowo. W najbliższym sezonie V liga kujawsko - pomorska, gr. II będzie wyglądać następująco:

Szubinianka Szubin - spadkowicz z IV
Zdrój Ciechocinek - spadkowicz z IV ligi
Mień Lipno - spadkowicz z IV ligi
GKS Baruchowo - 3 miejsce w V lidze
Łokietek Brześć Kujawski - 4 miejsce w V lidze
Start Radziejów - 5 miejsce w V lidze
Lider Włocławek - 6 miejsce w V lidze
Sparta Janowiec Wielkopolski - 7 miejsce w V lidze
Goplania Inowrocław - 8 miejsce w V lidze
Kujawiak Kowal - 9 miejsce w V lidze
Zjednoczeni Piotrków Kujawski - 10 miejsce w V lidze
Kujawy Markowice - 11 miejsce w V lidze
Brzysko-Rol Brzyskorzystewko - 12 miejsce w V lidze
Sadownik Waganiec - awans z A klasy
Dąb Barcin - awans z A klasy
Noteć Gębice - awans z A klasy po wygranym barażu z Grotem Kowalki

Był to trzeci sezon z rzędu Goplanii w V lidze i jak narazie pod względem zdobyczy punktowej najlepszy. Miejmy nadzieję, że Goplania w najbliższym sezonie zrobi kolejny skok w górę tabeli i powalczy o jeszcze wyższe lokaty.

Goplania pierwszy trening planuje na 15 lipca. W sparingach zagra z Piastem Złotniki, Zniczem Rojewo, Kujawianką Strzelno i Piastem Kołodziejewo. - źródło: http://inowroclaw.7dni.pl/313702,Z-Cuiavii-do-Chelsea-letnia-przerwa-u-inowroclawskich-pilkarzy.html

fot. Marek Kaśków