e-mail: goplania1921@onet.pl

Aktualności

Kujawy Markowice 0:1 GOPLANIA Inowrocław

• autor: kolejowynaszKS, 2012-09-12 21:20

Goplania w zaległym meczu 5.kolejki wygrała na wyjeździe z Kujawami Markowice 0:1 (0:0). Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Adam Bujak. Więcej w rozwinięciu!!!

Goplania na mecz do Markowic jechała z nadzieją na pierwsze punkty na wyjeździe. Pierwsza połowa była bardzo zacięta, w której nie brakowało walki jak i okazji bramkowych zarówno gospodarzy jak i gości. Szanse na zdobycie gola miał Patryk Kmita, który po jednym z podań wyszedł na czystą pozycje, jednak trafił wprost w bramkarza Kujaw. Chwile poźniej swoją okazje mieli gospodarze, w sytuacji sam na sam znalazł się jeden napastników Kujaw, jednak Dawid Kowalski broni jego strzał. W 30 minucie strzał z okolic 25 metra oddaje Szymon Szubarga, ale bramkarz gospodarzy popisuje się piękną paradą i wybija piłke na rzut rozny. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 0:0. Na początku drugiej połowy po podaniu Mateusza Kowalskiego w sytuacji sam na sam znalazł się Patryk Kmita, który strzela w poprzeczkę do piłki dobiega jeszcze Adam Bujak, który strzela przewrotką i trafia do siatki, jednak bramka nie zostaje uznana zdaniem sędziego Bujak był na pozycji spalonej. Gospodarze próbowali strzelając z dystansu, jednak bez powodzenia.  W 50 minucie M. Kowalski mija ostatniego obrońce, który go fauluje sędzia wyciąga drugą zółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Goplania od tego momentu gra w przewadze. W 70 minucie świetną okazje na zdobycie bramki ma "Heniu" jednak strzelając na pustą bramkę trafia w nogi jednego z obrońców, piłka ponownie trafia pod jego nogi, podaje do Adama Bujaka jednak ten strzela nad bramką. Wreszcie w 80 minucie w polu karnym znalazł się Dawid Jastrzębski, wrzuca z linii końcowej, do piłki dobiega Adam Bujak i strzałem głową posyła piłkę do bramki i mamy 1:0 dla Goplanii.! Inowrocławianie trochę się cofnęli grając uwaznie w defensywie i z kontry. Wynik do końca się nie zmienił.

Goplania tym zwycięstwem przerywa złą passę w meczach wyjazdowych po 3 porazkach, wreszcie Goplaniści przywieźli punkty z meczu wyjazdowego. Cieszy tez kolejna bramka Adama Bujaka tym samym ma on juz 8 bramek po 7 kolejkach.

Kujawy Markowice - Goplania Inowrocław 0:1 (0:0)
Bramki: A. Bujak ( 80').

Skład: D.Kowalski - K. Wegner, D. Jastrzębski, K. Górecki,B. Jędrzejczak,- K. Szefler, Sz.Szubarga ( M.Motławski 77'), P.Kmita( S. Kawczyński 65'), Ł. Paczkowski - M.Kowalski, A.Bujak.

Juz w sobotę Goplania jedzie do Znina na mecz z tamtejszą Pałuczanką mecz ten rozegrany będzie o godzinie 12:00.