Victoria Koronowo wycofana z IV ligi!

• autor: admin, 2012-07-03 23:46

Nieoczekiwanie do rozgrywek IV ligi nie przystąpi Victoria Koronowo. Zespół praktycznie ze spadkiem z 3 ligi pogodził się już w przerwie zimowej minionego sezonu. Zdecydował się jednak ogrywać zawodników w rundzie wiosennej, aby zdobyli potrzebne doświadczenie do gry w niższej klasie. W piątek działacze Victorii zadecydowali (względy finansowe) nie zgłaszać zespołu do czwartoligowych rozgrywek.

- Klub posiada zobowiązania finansowe, których nie jest w stanie samodzielnie udźwignąć. Opłaty związane z zarejestrowaniem zawodników, ubezpieczeniem, opieką lekarską, opłatami sędziowskimi czy kosztami związanymi z organizacją spotkań znacznie przewyższają budżet klubu. Nasza decyzja ta ma zapobiec dalszemu zadłużeniu Victorii Koronowo i jej zniknięciu z piłkarskiej mapy Polski - informuje Robert Wiśniewski z zarządu klubu.

To oznacza, że szansę gry w czwartej lidze otrzyma kolejny spadkowicz Unia Gniewkowo (dziś wieczorem ma zapaść decyzja czy zespół skorzysta z tej szansy). Jeżeli Unia zdecyduje się grać w 4 lidze (lub kolejny klub w kolejce Chełminianka Chełmno) w lidze okręgowej gr. 2 utrzyma się MGKS Lubraniec. Jednak spadkowicz nie jest zainteresowany grą w kujawsko-pomorskiej piątej lidze.

- W tej chwili nie jesteśmy finansowo na to przygotowani. Rezygnujemy z możliwości występów w przyszłym sezonie ponownie na szczeblu wojewódzkim. Skupiamy się na przygotowaniach i grze we włocławskiej A klasie - powiedział Rafał Marciniak, prezes MGKS Lubraniec.

Kolejny spadkowicz Sadownik Waganiec chce grać nadal w lidze okręgowej.
- Jeżeli będzie taka możliwość na pewno z niej skorzystamy - powiedział Krzysztof Dróbkowski, piłkarz a zarazem wiceprezes Sadownika, którego nadal prowadzić będzie trener Jacek Majewski.

Przypomnijmy, iż niedawno inny spadkowicz z ligi okręgowej Zjednoczeni Piotrków Kujawski (od poniedziałku trenerem zespołu został Jacek Gawinecki) także będzie występował w 5 lidze. To skutek rezygnacji z gry w tej klasie LTP Lubanie. Wycofanie Victorii, utrzymanie Unii oraz Sadownika oznacza, że we włocławskiej A klasie nadal występować będą piłkarze Cheko Skórzno.

źródło: Gazeta Pomorska