e-mail: goplania1921@onet.pl

Aktualności

Goplania pewnie wygrywa z Lubrańcem!

• autor: admin, 2012-05-28 16:31

Zwycięstwem Goplanii 4:1 zakończyło się sobotnie spotkanie rozgrywek V ligi, w którym nasz zespół podejmował na własnym boisku MGKS Lubraniec. Bramki dla Goplanii strzelili Łukasz Paczkowski, Kamil Szefler, Bartłomiej Jędrzejczak oraz Adam Bujak. Więcej w rozwinięciu newsa.

Goplania rozpoczęła sobotnie spotkanie od stwarzania sobie kilku dobrych sytuacji do zdobycia gola, ale zamiast strzelić mogła stracić bramkę, lecz w sytuacji sam na sam z Szyperskim zawodnik gości posłał futbolówkę daleko nad bramką. W 19 minucie Łukasz Paczkowski strzelił po ładnym uderzeniu głową pierwszą bramkę dla Goplanii w tym meczu. Gdy wydawało się, że kwestią czasu są kolejne bramki dla Goplanii, gola zdobyli goście z Lubrańca. Uczynił to w 31 minucie Przemysław Urbański, który po błędzie defensywy Goplanii skierował w zamieszaniu w polu karnym piłkę do pustej bramki. Jeszcze przed przerwą Goplania wyszła ponownie na prowadzenie. W 42 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Kamil Szefler i piłka po rykoszecie wpadła do bramki. Do przerwy Goplania zasłużenie prowadziła 2:1.

Drugą połowę Goplania rozpoczęła podobnie jak pierwszą - od próby strzelenia kolejnej bramki. Mimo dobrych sytuacji inowrocławscy zawodnicy byli nieskuteczni. Przy odrobinie szczęścia MGKS mógł wyrównać, lecz nie zdołał pokonać Szyperskiego po groźnej kontrze. W końcu w 79 minucie po dośrodkowaniu Mateusza Kowalskiego Bartłomiej Jędrzejczak ładnym strzałem głową podwyższył prowadzenie Goplanii. Dwie minuty później Adam Bujak ośmieszył defensywę gości i technicznym strzałem pokonał golkipera gości. Spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem Goplanii nad bezpośrednim rywalem o utrzymanie.

Goplania kontynuuje dobrą passę z ostatnich meczy i robi kolejne kroki do utrzymania. W najbliższą sobotę, nasz zespół czeka kolejny ważny mecz, tym razem Goplania uda się do Żnina, gdzie zmierzy się Pałuczanką.

Goplania Inowrocław - MGKS Lubraniec 4:1 (2:1)