e-mail: goplania1921@onet.pl

Aktualności

Goplania traci zwycięstwo w ostatniej minucie!

• autor: admin, 2012-05-17 14:10

Remisem 1:1 zakończyło się środowe spotkanie 26 kolejki V ligi pomiędzy Goplanią a Brzysko-rolem Brzyskorzystewko. Więcej w rozwinięciu newsa.

Początek spotkania to wyrównana gra obu zespołów, które próbowały stworzyć sobie pierwszą sytuację do strzelenia gola. Pierwsi zrobili to goście z Brzyskorzystewka, kiedy to po błędzie defensywy Goplanii w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Tomasz Krysiński, który minął Marcina Szyperskiego, lecz jego strzał do pustej bramki wybił wślizgiem z linii bramkowej Mariusz Łęga. W końcu do głosu doszła Goplania najpierw po strzale głową Łukasza Paczkowskiego bramkarz wybił futbolówkę na rzut rożny. W 33 minucie golkiper Brzysko-rolu był już bezradny, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do siatki wpakował Łukasz Paczkowski. Do przerwy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie Goplanii.

Druga połowę dobrze mogła rozpocząć Goplania, lecz strzał z rzutu wolnego Barłomieja Jędrzejczaka w dobrym stylu obronił Tomasz Pankowski. Goplania w pewnym momencie się cofnęła i zaczęła czekać na kontry, stąd zaczął przeważać Brzysko-rol. Zawodnicy Brzysko-rolu mieli między innymi poprzeczkę oraz kilka innych groźnych sytuacji. Goplania mogła skontrować Brzysko-rol kiedy to w sytuacji sam na sam z Pankowskim znalazł się Dawid Szefler, lecz jego próba lobu okazała się niecelna. W 90 minucie Brzysko-rol wykonywał rzut rożny, piłka po zamieszaniu w polu karnym została wybita na aut bramkowy przez zawodnika gości, lecz sędzia mimo protestów zawodników Goplanii wskazał po raz kolejny na narożnik narożnika. W ostatniej akcji meczu, kiedy to w pole karne Goplanii powędrował nawet bramkarz Brzysko-rolu, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Jarosław Milejczak celnym strzałem głową dał remis gościom z Brzyskorzystewka. Sędzia chwilę później zakończył spotkanie. Po meczu słuszne pretensje do arbitra mieli zawodnicy Goplanii o błąd w ostatnich minutach spotkania, który skończył się stratą dwóch oczek przez nasz zespół.

Goplanii sekund zabrakło do czwartego zwycięstwa z rzędu. Mimo remisu z wyżej notowanym rywalem pozostaje niedosyt, bo zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki. W sobotę Goplania uda się do Barcina, gdzie zmierzy się z najsłabszym w tym sezonie V ligi - Dębem i tam nasz zespół musi zdobyć komplet punktów.

herb Goplania Inowrocław 1:1 herb Brzysko-Rol Brzyskorzystewko
Goplania Inowrocław   Brzysko-Rol Brzyskorzystewko
Stadion Miejski nr II w Inowrocławiu, Sędziowie: Szymon Lewandowski (Pakość), Gerald Gólcz (Pakość), Michał Chrzanowski (Piechcin)

2012-05-16, 17:00

Czas spotkania: 90 min.