e-mail: goplania1921@onet.pl

Aktualności

Drugie zwycięstwo z rzędu!

• autor: admin, 2012-05-06 00:31

Zwycięstwem Goplanii 3:2 zakończyło się sobotnie spotkanie z Piastem Złotniki Kujawskie na stadionie przy ul. Orłowskiej w Inowrocławiu. Bramki dla Goplanii strzelili Mariusz Łęga, Dawid Jastrzębski oraz Kamil Szefler. Goplania od 30 minuty była zmuszona grać w dziesiątkę po czerwonej kartce obejrzanej przez Mikołaja Goczkowskiego. Więcej w rozwinięciu newsa.

Na początku spotkania groźną sytuację stworzyli sobie goście ze Złotnik, lecz dobrze dwukrotnie interweniował Dawid Kowalski. W 12 minucie Goplania wykonywała rzut wolny z narożnika pola karnego. Do piłki podbiegł Mariusz Łęga i po ładnym uderzeniu wyprowadził Goplanię na prowadzenie. Po strzeleniu bramki Goplania nadal atakowała. W jednej z akcji faulowany w polu karnym był Łukasz Paczkowski, lecz sędzia pozostał niewzruszony. W 24 minucie Marcin Kośka strzałem głową doprowadził do wyrównania. W 30 minucie spotkania czerwoną kartkę za obrazę sędziego ujrzał Mikołaj Goczkowski i Goplania drugi mecz z rzędu była zmuszona grać w dziesiątkę przez większość część spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.

Druga połowa rozpoczęła się od wyrównanej gry obu drużyn. W jednej z akcji dobrą sytuację do strzelenia bramki miał Dawid Szefler, leczw sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać bramkarza Piasta. W 60 minucie po błędzie defensywy Dominik Pawlik strzałem zza jedenastego metra nie dał szans Kowalskiemu i wyprowadził gości na prowadzenie. W 70 minucie Goplania wykonywała rzut wolny zza linii szesnastego metra. Do piłki podszedł Dawid Jastrzębski  i strzałem w długi róg pokonał Pawła Gałgańskiego. 5 minut później wprowadzony kilka minut wcześniej Adam Bujak jest faulowany w polu karnym i arbiter dyktuje jedenastkę dla Goplanii. Do piłki podchodzi Kamil Szefler i pewnym uderzeniem wyprowadza Goplanię na prowadzenie. Ostatnie minuty to udana obrona wyniku przez Goplanię. Spotkanie kończy się zwycięstwem Goplanii 3:2.

Goplania po raz kolejny pokazałą charakter i wolę walki. Mimo gry drugi mecz z rzędu w dziesiątkę nasz zespół zdołał odnieść ważną wygraną. Już w niedzielę Goplania jedzie do Piotrkowa Kujawskiego, gdzie zmierzy się z tamtejszymi Zjednoczonymi, czyli kolejnym bezpośrednim rywalem walce o utrzymanie. Miejmy nadzieję, że Goplania będzie kontynuować zwycięską passę i wróci z Piotrkowa z kompletem punktów.

herb Goplania Inowrocław 3:2 herb Piast Złotniki Kujawskie
Goplania Inowrocław   Piast Złotniki Kujawskie
Stadion Miejski nr II w Inowrocławiu, Sędziowie: Maciej Daszkiewicz (Bydgoszcz), Bartosz Pangowski (Bydgoszcz), Michał Głowacki (Bydgoszcz)