e-mail: goplania1921@onet.pl

Aktualności

Kolejna porażka na własne życzenie!

• autor: admin, 2011-10-31 21:31

Porażką Goplanii 0:1 zakończyło się sobotnie spotkanie naszego zespołu z Pałuczanką Żnin. Bramkę dla Pałuczanki strzelił w 80 minucie spotkania Marcin Leśniewski. Goplania mimo przewagi nie zdołała zdobyć punktów na własnym boisku. Więcej w rozwinięciu newsa.

Goplania rozpoczęła spotkanie od kilku stworzonych sytuacji do strzelenia gola. Na początku spotkania wyborną sytuację zmarnował Dam Bujak, który ogrywając obrońcę, mając przed sobą tylko bramkarza Pałuczanki uderzył daleko obok bramki. Strzałami z dystansu próbował zaskoczyć golkipera gości Dawid Szefler, lecz jego strzały mijały bramkę żninian. Po początkowej przewadze Goplanii do głosy zaczęli dochodzić goście ze Żnina, lecz ich próby ograniczały się do strzałów z dystansu i błędach w defensywie Goplanii. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Drugą połowę, podobnie jak pierwszą lepiej rozpoczęli Goplaniści. Swoje okazje mieli między innymi Adam Bujak i Mateusz Włoch. Ten pierwszy nie zdążył oddać strzału przed wyjściem bramkarza, a ten drugi strzałem głową minimalnie chybił. W ciągu kilku minut kolejną okazję zmarnował Adam Bujak, który po dobrym podaniu z połowy Goplanii wyszedł na prawie czystą pozycję, lecz zamiast uderzyć to czekał na ewentualny faul zawodnika Pałuczanki i zaledwie podał futbolówkę do rąk bramkarza gości. W 80 minucie spotkania po wybiciu piłki z pola karnego przez bramkarza Pałuczanki trafiła ona do Damiana Leśniewskiego, który wykorzystując błąd obrońców Goplanii oraz spóźnienie Marcina Szyperskiego wyszedł sam na sam z bramkarzem i pewnym strzałem w długi róg wyprowadził gości na prowadzenie. Po stracie bramki Goplania zaatakowała i natknęła się na kontrę Pałuczanki, której zawodnik po raz kolejny wyszedł na pozycję sam na sam z bramkarzem, lecz jego strzał lobem daleko minął bramkę Marcina Szyperskiego. W końcowych minutach spotkania swoich szans szukali Artur Zaborowski, którego strzał z dystansu bez problemu wybronił bramkarz Pałuczanki oraz Dawid Szefler, którego uderzenie minimalnie minęło bramkę żninian. Spotkanie zakończyło się porażką Goplanii na własnym boisku 0:1.

Na koniec rundy jesiennej Goplanię czekają dwa wyjazdy. Najpierw Goplania udaje się do wicelidera rozgrywek, Kujawianki Izbicy Kujawskiej, gdzie o punkty będzie bardzo trudno, a następnie nasz zespół w rozgrywanej awansem pierwszej kolejki rundy wiosennej uda się do Strzelna, gdzie zmierzy się z imienniczką zespolu z Izbicy Kujawskiej i tam o punkty również łatwo nie będzie. Miejmy jednak nadzieję, że nasi zawodnicy przemyślą sobie parę rzeczy i uświadomią sobię, że grozi im spadek do A-klasy.

Goplania Inowrocław - Pałuczanka Żnin 0:1 (0:0)

Bramka:
0:1 - Marcin Leśniewski 80'

Skład Goplanii: Marcin Szyperski - Artur Zaborowski, Patryk Kmita, Mariusz Łęga, Kajetan Wegner (Bartosz Goczkowski 80') - Kamil Szefler, Dawid Szefler, Mateusz Włoch, Łukasz Paczkowski (Bartłomiej Jędrzejczak 70') - Dawid Jastrzębski, Adam Bujak

Skład Pałuczanki: Tomasz Kozłowski - Adrian Nowicki (Rafał Glemp 29'), Miron Przybyłowicz, Radosław Kończal, Radosław Małecki - Marek Gwit, Dominik Ignasiak (Marcin Ciuper 85'), Łukasz Cieśla - Tomasz Błaszczyk, Maciej Napierała, Marcin Leśniewski

Piast Złotniki Kujawskie 4-0 Dąb Barcin 29 października, 15:00
Zjednoczeni Piotrków Kujawski 3-2 Brzysko-Rol Brzyskorzystewko 30 października, 14:00