e-mail: goplania1921@onet.pl

Aktualności

Kolejna porażka na własnym boisku!

• autor: admin, 2011-09-17 22:23

Kolejnej porażki w tym sezonie doznała Goplania w spotkaniu z Kujawami Markowice. Tym razem inowrocławianie ulegli 2:3, a bramki dla Goplanii strzelili Mateusz Kowalski oraz Dawid Jastrzębski. Więcej w rozwinięciu newsa.

Goplania rozpoczęła spotkanie od lekkiej przewagi, lecz nie potrafiła sobie wypracować żadnej dogodnej sytuacji do strzelenia bramki. Gdy wydawało się, że bliżej strzelenia bramki jest Goplania to goście wyprowadzili zabójczą kontrę. W 20 minucie spotkania w sytuacji sam na sam z Marcinem Szyperskim znalazł się Arkadiusz Makowiecki i pewnym strzałem wyprowadził gości z Markowic na prowadzenie. Minęło pięć minut, a Goplania przegrywała już różnicą dwóch bramek. W 25 minucie kolejna dogodna sytuacja Kujaw i po zespołowej akcji Maciej Nawrocki bez problemów pakuje piłkę do pustej bramki. Po stracie drugiej bramki Goplania ruszyła do ataku. W 40 minucie spotkania po błędzie defensywy Kujaw w sytuacji sam na sam z bramkarzem Kujaw znalazł się Mateusz Kowalski i bez problemów minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. Do przerwy Goplania przegrywała z Kujawami 1:2.

W przerwie spotkania w zespole Goplanii nastąpiła jedna zmiana, Mikołaja Goczkowskiego na placu gry zastąpił Dawid Jastrzębski. Drugą połowę Goplania rozpoczęła od gonienia wyniku. Dobrą sytuację miał między innymi zmarnował Adam Bujak. Swoje sytuacje mieli również goście. W 82 minucie spotkania Goplania wykonywała rzut wolny. Do piłki podszedł Mariusz Łęga, lecz jego strzał po długim rogu uderzył w słupek, do piłki dopadł jednak niepilnowany Dawid Jastrzębski i bez problemów skierował piłkę do pustej bramki. Goplania po strzeleniu wyrównującej bramki dążyła do zwycięstwa. Gdy wydawało się, że bliżej strzelenia zwycięskiej bramki są inowrocławianie kontrę wyprowadzili zawodnicy z Kujaw. Po błędzie defensywy Goplanii w sytuacji sam na sam z Marcinem Szyperskim znalazł się ponownie Arkadiusz Makowiecki i strzelił jak się później okazała zwycięską bramkę dla Kujaw. Spotkanie zakończyło się porażką Goplanii 2:3.

Po serii dwóch zwycięstw z rzędu Goplania w przeciągu czterech dni doznała dwóch porażek na własnym boisku. Warto podkreślić, że Goplania decydujące bramki traciła w ostatnich minutach spotkania. Już w następnej kolejce Goplania jedzie do niedalekich Złotnik Kujawskich, gdzie zmierzy się z tamtejszym Piastem, który jest beniaminkiem V ligi. Miejmy nadzieję, że w tym spotkaniu Goplania odniesie trzecie zwycięstwo w tym sezonie.

Goplania Inowrocław - Kujawy Markowice 2:3 (1:2)

Bramki:
0:1 - Arkadiusz Makowiecki 20'
0:2 - Maciej Nawrocki 25'
1:2 - Mateusz Kowalski 40'
2:2 - Dawid Jastrzębski 82'
2:3 - Arkadiusz Makowiecki 85'

Skład Goplanii: Marcin Szyperski - Patryk Kmita, Artur Zaborowski, Mariusz Łęga, Bartosz Goczkowski - Kajetan Wegner, Kamil Szefler, Mikołaj Goczkowski (Dawid Jastrzębski 45'), Łukasz Paczkowski (Bartłomiej Jędrzejczak 60') - Adam Bujak, Mateusz Kowalski (Dawid Szefler 75')

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Lider Włocławek 8 24 8 0 0 23-2 4 0 0 9-0 4 0 0 14-2
2.  Kujawiak Kowal 8 15 4 3 1 16-8 2 1 1 7-4 2 2 0 9-4
3.  Zdrój Ciechocinek 8 15 5 0 3 21-17 4 0 0 16-7 1 0 3 5-10
4.  Pałuczanka Żnin 8 14 4 2 2 11-9 2 1 0 7-4 2 1 2 4-5 1 3 1 0 0 3-2
5.  Mień Lipno 8 14 4 2 2 14-9 3 1 1 10-5 1 1 1 4-4
6.  Kujawianka Izbica Kujawska 8 14 4 2 2 19-10 2 1 0 8-3 2 1 2 11-7 1 0 0 0 1 2-3
7.  Kujawy Markowice 8 13 4 1 3 15-11 1 1 2 4-4 3 0 1 11-7
8.  GKS Baruchowo 8 12 3 3 2 20-10 2 2 1 17-8 1 1 1 3-2
9.  Kujawianka Strzelno 8 12 3 3 2 10-15 2 1 1 5-7 1 2 1 5-8
10.  Brzysko-Rol Brzyskorzystewko 8 11 3 2 3 14-13 3 0 1 10-4 0 2 2 4-9
11.  Sadownik Waganiec 8 9 3 0 5 11-20 2 0 3 6-11 1 0 2 5-9
12.  Piast Złotniki Kujawskie 8 8 2 2 4 10-18 2 2 0 7-4 0 0 4 3-14
13.  Goplania Inowrocław 8 7 2 1 5 10-18 1 1 3 7-9 1 0 2 3-9
14.  MGKS Lubraniec 8 6 1 3 4 9-15 0 2 1 2-3 1 1 3 7-12