e-mail: goplania1921@onet.pl

Aktualności

Goplania pokonuje wicelidera!

• autor: admin, 2011-09-03 23:49

Goplania pokonała w meczu 5 kolejki V ligi kujawsko-pomorksiej zespół - Mieni Lipno po bramkach Mateusza Kowalskiego oraz Kamila Szeflera. Jest to pierwsze zwycięstwo Goplanii w tym sezonie. Więcej w rozwinięciu newsa.

Goplania rozpoczęła spotkanie od minimalnej przewagi nad będacym w czołówce zespołem z Lipna. Dobrą sytuację zmarnował między innymi Mateusz Kowalski. Goplania zamiast strzelić bramkę to ją straciła. Po błędzie defensywy Goplanii w sytuacji sam na sam z Krzysztofem Łuczakiem znalazł się Krzysztof Wachaczyk i pewnym strzałem wyprowadził gości na prowadzenie. Goplania po stracie bramki próbowała wyrównać, lecz nie potrafiła stworzyć sobie żadnej dogodnej sytuacji. W 45 minucie spotkania faulowany w polu karnym był Łukasz Paczkowski i sędzia spotkania odgwizduje jedenastkę dla Goplanii. Do piłki podchodzi Kamil Szefler, lecz bramkarz Mieni broni jego uderzenie, do odbitej piłki dopada jednak Mateusz Kowalski i pewnym strzałem z bliska wyrównuje stan meczu, strzelając swoją pierwszą bramkę w tym sezonie. Do przerwy utrzymał się wynik 1:1.

Drugą połowę oba zespoły rozpoczęły od prób strzelenia zwycięskiej bramki. Napierw groźnie w kierunku długiego rogu Krzysztofa Łuczaka strzelał zawodnik Mieni. Swoją sytuację miał również Mateusz Kowalski, lecz w sytuacji sam na sam z bramkarzem jego próba przelobowania bramkarza była minimalnie niecelna. W końcu w 70 minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Kamil Szefler i w pojedynku sam na sam z bramkarzem nie dał szans bramkarzowi Mieni. W ten sposób ku radości publiczności Goplania wyszła na jednobramkowe prowadzenie. Po strzeleniu bramki spore pretensje do sędziów mieli zawodnicy Mieni. Były one tak duże, że sędzia pokazał zawodnikom Mieni czerwoną i dwie żółte kartki. Zawodnicy Goplanii po strzeleniu bramki wyprowadzali groźne kontry. Najpierw w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Bartłomiej Jędrzejczak, lecz jego strzał minimalnie minął słupek bramki. Następnie w dogodnej sytuacji minimialnie przestrzelił Dawid Szefler. Mimo przedłużenia spotkania przez arbitra aż o 9 minut Goplania dotrzymała korzystny wynik do końca i mogła się cieszyć z pierwszego zwycięstwa w tym sezonie.

Goplania w dzisiejszym spotkaniu pokazała, że jest w stanie w tym sezonie zdobyć punkty z każdym zespołem. Zespołowi pomógł na pewno powrót na boisko Mariusza Łęgi i Adama Bujaka. Już w następnej kolejce Goplania jedzie do Zbrachlina, gdzie swoje mecze rozgrywa Sadownik Waganiec i miejmy nadzieję, że w tym meczu nasz zespół odniesie pierwsze zwycięstwo w tym sezonie na wyjeździe.

Goplania Inowrocław - Mień Lipno 2:1 (1:1)