Aktualności

Goplania przegrywa po walce i odpada z Okręgowego Pucharu...

• autor: admin, 2011-08-31 23:19
Goplania przegrywa po walce i odpada z Okręgowego Pucharu Polski!

Porażką Goplanii 1:3 zakończyło się spotkanie II rundy Okręgowego Pucharu Polski z Notecianką Pakość. Bramkę dla Goplanii strzelił Adam Bujak, a dla gości bramki strzelali Kamil Kala, Bartłomiej Delekta oraz Jakub Rościszewski. Więcej w rozwinięciu newsa.

Goplania rozpoczęła spotkanie z Notecianką bez kontuzjowanych Mariusza Łęgi oraz Jakuba Bolewickiego, Marcina Szyoerskiego oraz Mikołaja Niewiadomskiego, który w ostatnich dniach okna transferowego zdecydował się odejść do czwartoligowego Gopła Kruszwica. Pierwsze minuty to wyrównana gra obu zespołów. Oba zespoły miały swoje sytuacje. Dla Notecianki wyborną zmarnował Jakub Rościszewski posyłając piłke wysoką nad bramką, a dla Goplanii Dawid Jastrzębski oraz Mateusz Kowalski. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

W 56 minucie spotkania Kamil Kala wykorzystuje błąd defensywy Goplanii i strzałem w polu karnym pokonuje bezradnego Łuczaka. Goplania po stracie bramki próbuje wyrównać stąd ofensywne zmiany w wykonaniu trenera Roberta Szutkowskiego, ale zamiast strzelić to traci drugą bramkę. W 74 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Bartłomiej Delekta strzałem, głową po raz drugi pokonuje Łuczaka. W końcówce spotkania Goplanię dobija Jakub Rościszewski, który w 82 minucie po kolejnym błedzie obrońców naszego zespołu nie daje już złudzeń Goplanii strzelając bramkę na 3:0. W ostatnich minutach po ładnej indywidualnej akcji honorową bramkę dla Goplanii strzela wprowadzony z ławki Adam Bujak. Mecz kończy się porażką Goplanii 1:3 i pożegnaniem dla inowrocławian z Okręgowym Pucharem Polski.

Goplania mimo ambitnej gry nie dała rady pokonać wyżej notowanego rywala. Po odpadnięciu z pucharowej rywalizacji nasi zawodnmicy mogą się już skupić na tym co najważniejsze, czyli ligowej rywalizacji. Już w sobotę Goplania podejmować będzie na własnym boisku wicelidera V ligi - Mień Lipno i miejmy nadzieję, że Goplania zakończy to spotkanie zdobyczą punktową.

Goplania Inowrocław - Notecianka Pakość 1:3 (0:0)