e-mail: goplania1921@onet.pl

Aktualności

Pechowy remis na inaugurację!

• autor: admin, 2011-08-14 15:05

Goplania zremisowała na własnym boisku 2:2 w I kolejce rozgrywek o mistrzoswo V ligi. Mimo prowadzenia do przerwy 2:0 i stwarzania sobie kolejnych dogodnych sytuacji Goplania nie potrafiła zdobyć kompletu punktów. Bramki dla Goplanii strzelili Bartłomiej Jędrzejczak oraz Łukasz Paczkowski. Więcej w rozwinięciu newsa.

Goplania rozpoczęła inaugracyjne spotkanie bez kontuzjowanych Mariusza Łęgi i Jakuba Bolewickiego oraz pauzującego za czerwoną kartkę obejrzaną w ostatnim meczu poprzedniego sezonu Adama Bujaka. Zarządowi Goplanii nie udało się dogadać z Notecianką Pakość w sprawie gry Mateusza Włocha, Mikołaja Goczkowskiego oraz Dawida Jastrzębskiego.

Już od początku spotkania Goplania przejęła inicjatywę, lecz brakowało zakończenia akcji. W 24 minucie do rzutu wolnego podchodzi Bartłomiej Jędrzejczak. Piłka po jego dośrodkowaniu przechodzi wszystkich zawodników i wpada do siatki. Goplania strzela swoją pierwszą bramkę w tym sezonie. W 35 minucie spotkania po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem głową prowadzenie Goplanii podwyższa Łukasz Paczkowski. Do przerwy wynik nie ulega zmianie mimo kolejnych sytuacji ze strony biało-niebieskich.

Druga połowa rozpoczyna się tak skończyła poprzednia. Goplania atakuje, a goście ze Strzelna czyhają na kontry. W 82 minucie spotkania strzałem z dwudziestu metrów bramkę kontaktową dla Kujawianki strzela Tomasz Skiba. Kujawianka strzelając kontaktową bramkę wieńczy szansę w zdobycz pukntową na boisku Goplanii. W 93 minucie spotkania faulowany w polu karnym jest zawodnik Kujawianki i sędzia dyktuje jedenastkę dla gości. Do piłki podchodzi Krzysztof Ostojski i doprowadza do remisu. Sędzia po bramce już nie pozwala Goplanii wznowić gry i mecz kończy się pechowym dla Goplanii remisem.

Goplania mimo przewagi w przeciągu całego spotkania nie potrafiła zdobyć trzech punktów. Podobnie jak w spotkaniu pucharowym z Gopłem Kruszwica zabrakło koncetracji w końcowych minutach meczu. Za tydzień Goplania jedzie do Włocławka na mecz z tamtejszym Liderem i miejmy nadzieję, że tam nasz zespół zdobędzie komplet punktów.

Goplania Inowrocław - Kujawianka Strzelno 2:2 (2:0)

Bramki:
1:0 - Bartłomiej Jędrzejczak 24'
2:0 - Łukasz Paczkowski 35'
2:1 - Tomasz Skiba 82'
2:2 - Krzysztof Ostojski (karny) 90+3'

Skład Goplanii: Marcin Szyperski - Mikołaj Niewiadomski, Kajetan Wegner, Adam Tyjas, Bartosz Goczkowski - Artur Zaborowski, Kamil Szefler, Patryk Kmita (Dawid Szefler 69'), Bartłomiej Jędrzejczak - Mateusz Kowalski, Łukasz Paczkowski (Szymon Szubarga 90')

Skład Kujawianki: Przemysław Tomaszewski - Damian Balcerowski, Wiktor Kinowski, Krzysztof Ostojski, Mateusz Grzegocki - Kamil Gościniak, Stanisław Namieśnik (Mateusz Koziorowski 70'), Tomasz Warzecha, Andrzej Nowakowski - Damian Cackowski (Tomasz Skiba 60'), Tomasz Fijałkowski